Pobierz program Dni Morza

PL EN DE

Organizacja ruchu i komunikacja miejska

Wielkie imprezy w Szczecinie zawsze wiążą się ze zmianami w organizacji ruchu i transportu zbiorowego. Część ulic będzie zamknięta, a na trasach pojawią się dodatkowe autobusy i tramwaje. Wszystko po to, aby ułatwić mieszkańcom naszego miasta komunikację z terenem wydarzenia, a także sprawny powrót do domu. Prosimy kierowców i pasażerów o zapoznanie się z tym, co czeka ich w czasie Dni Morza.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Czasowa organizacja ruchu będzie trwała od 7 czerwca (czwartek) do 11 czerwca (poniedziałek) i została podzielona na dwa etapy. W związku z tym informujemy mieszkańców o możliwości odebrania przepustek. Będą one do odebrania wyłącznie 4-8 czerwca w biurze wydawania przepustek na ul. Jana z Kolna 6, w godzinach 10:00 - 18:00.

Wjazd do strefy czerwonej zostanie ograniczony wyłącznie dla pojazdów organizatora i uprawnionych służb. Strefa niebieska udostępniona zostanie po okazaniu przepustki wyłącznie dla mieszkańców, pracowników firm i instytucji zlokalizowanych przy następujących ulicach: Jarowita, Zygmunta Starego, Łady, Jana z Kolna, Szczerbcowa, Wawelska, Kapitańska, Storrady, Zbożowa.

Mieszkańcy wymienionych ulic dostaną po 1 przepustce na lokal mieszkalny, firmy i instytucje po 2 na firmę, a posiadające parkingi na wyznaczoną ilość miejsc. 

Plan zamknięcia ulic - PRZEPUSTKI

Etap I - 7 czerwca (czwartek) o godz. 00.01 nastąpi całkowite zamknięcie niżej wymienionych ulic:

  • Zbożowa od ul. Spichrzowej i dalej ul. Wendy,
  • Jana z Kolna (całkowicie na odcinku od ul. Kapitańskiej do Mostu Długiego), a o ograniczonym ruchu od skrzyżowania z ul. Dubois do ul. Kapitańskiej),
  • Admiralska,
  • Komandorska,
  • Wawelska (od ul. Jarowita),
  • Wały Chrobrego,
  • Szczerbcowa (od Wały Chrobrego do Henryka Pobożnego),
  • Zygmunta Starego (od Wały Chrobrego do Henryka Pobożnego),
  • Małopolska od ul. Jarowita,
  • Jarowita na odcinku od ul. Zygmunta Starego do ul. Szczerbcowej,
  • Henryka Pobożnego od ul. Zygmunta Starego do ul. Szczerbcowej,
  • wprowadzenie ograniczenia ruchu kołowego (poprzez przepustki) w ciągu ul. Jarowita na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Zygmunta Starego,
  • wprowadzenie ograniczenia ruchu kołowego (poprzez przepustki) w ciągu ul. Kapitańskiej,
  • Na ulicy Zygmunta Starego na odcinku od pl. Hołdu Pruskiego do ul. Starzyńskiego umiejscowione zostaną postoje TAXI.

Etap II - 8 czerwca (piątek) o godz. 17.00 nastąpi całkowite zamknięcie:

  • ul. Celnej,
  • zjazdu z Trasy Zamkowej do ul. Panieńskiej (8 i 9 czerwca godz. 17:00 - 03:00),
  • ul. Panieńskiej od ul. Kuśnierskiej (8 i 9 czerwca 2018 r. w godz. 17:00 - 03:00)

W dniach 9-10 czerwca w godzinach 09:00-03:00 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest na 11 czerwca, godz. 5.00.

 

KOMUNIKACJA MIEJSKA


Organizacja ruchu w dniach od 7 – 11 czerwca  godz. 4:30

1. Linia tramwajowa nr 6 – kursowanie linii zostaje zawieszone.
2. Linia tramwajowa nr 16 – kursować będzie w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej przez ul. Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą linii 6 do Gocławia. Linia będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy.
3. Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem:
w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”. Zostaje uruchomiony przystanek „Filharmonia” zlokalizowany na ul. Matejki na wysokości budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. w kierunku Pargowa: pl. Rodła – Wyzwolenia – pl. Żołnierza Polskiego – Farna- Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Starzyńskiego”, „Teatr Współczesny”, „Jarowita”. Uruchamia się przystanek „Plac Hołdu Pruskiego” przy skrzyżowaniu z ul. Farną.Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.
4. Linia autobusowa nr 526: kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją trasą, wg normalnego rozkładu jazdy.

Organizacja ruchu w dniach 8 czerwca od godz. 19:00 oraz 9 i 10 czerwca od godz. 10:00

1. Linia autobusowa nr 53 zostanie skierowana ul. Łady – Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski” (przystanki wspólne z linią 526) z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej.
W pozostałych godzinach linia kursować będzie obecnie obowiązującą trasą, tj. do Stoczni Szczecińskiej.

Organizacja ruchu w dniu 8/9 czerwca (piątek)

1. Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych nr 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 0:00 z częstotliwością co 30 minut:
Nr 2 – z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:07, 23:37, 0:07,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:51,
Nr 3 – z Wyszyńskiego do Lasu Arkońskiego: 23:22, 23:52,
z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:11, 23:36, 0:06,
Nr 7 – z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:17, 23:47,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 0:01,
Nr 8 – z Wyszyńskiego do Gumieniec: 23:27, 23:57,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:16, 23:41, 0:11,
Nr 12 – z Placu Rodła do Pomorzan: 23:08, 23:28, 23:55,
z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:02, 23:32, 0:02,
Nr 16 – z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:06, 23:26 23:51,
z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:19, 23:39, 0:07, 0:22*,
* zjazd do zajezdni Golęcin

2. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-0:00 dla linii autobusowych:
Nr 53 – Dworzec Morski – Pomorzany Dobrzyńska, co 15 minut - kursy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00.
Nr 68 – Plac Rodła – Przepiórki, co 30 minut- kursy z Placu Rodła: 23:45, 0:15.
Nr 75 – Dworzec Główny – Krzekowo, co 10 minut - kursy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05.
Nr 81 – Dworzec Główny – Przecław, co 10 minut - kursy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00.
Nr 102 – Gocław – Police Osiedle Chemik - kurs z Gocławia: 0:00.
Nr 107 – Plac Rodła – Police Osiedle Chemik, co 10 minut - kursy z Placu Rodła: 23:30,  23:40, 23:50, 0:00.
Nr A –  Plac Rodła – Osiedle Bukowe co 15 minut - kursy z Placu Rodła: 23:23, 23:38, 23:53, 0:08,
- kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59, 0:14.
Nr B – Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie co 15 minut,
- kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21,
- kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02, 0:17.
Nr C –  Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe co 30 minut,
- kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00,
- kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:35, 0:05.
Nr 887 – Plac Rodła (odjazd z peronu dla linii 101) – Podbórz – co 30 minut trasą: Plac Rodła – Łucznicza – Duńska – Podbórz. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu
- kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00.

3. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:30-0:30 dla linii autobusowych:
Nr 56 – Basen Górniczy – Dąbie Osiedle co 30 minut,
- kursy z Basenu Górniczego: 23:45, 0:15.
Nr 96 – Basen Górniczy – Osiedle Kasztanowe co 30 minut,
- kursy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05.
Nr 65 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Jasną), co 20 minut,
- kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:38, 23:58, 0:18,
- kursy z Jaśminowej ZUS: 23:39, 23:59, 0:19
Nr 71 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Łubinową), co 20 minut,
- kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:28, 23:48, 0:08, 0:28,
- kursy z Jaśminowej ZUS: 23:29, 23:49, 0:09, 0:29.
Nr 73 – Basen Górniczy – rondo Ułanów Podolskich – Wielgowo Borsucza – Basen Górniczy (z pominięciem mostu Cłowego i przystanku „Zdunowo Szpital”) co 30 minut,
- kursy z Basenu Górniczego: 23:25, 23:55, 0:25.
Nr 79 – Rondo Ułanów Podolskich – Jezierzyce co 30 minut,
- kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:40, 0:10,
- kursy z Jaśminowej ZUS: 23:41, 0:11.
Nr 866 – Klucz Autostrada – rondo Ułanów Podolskich – Łubinowa – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Kijewo, co 20 minut. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu,
- kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Klucza: 23:39, 23:59, 0:19,
- kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Kijewa: 23:39, 23:59, 0:19.

4. Linie nocne 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 531 i 532 obsługiwane będą taborem MEGA przegubowym.
5. Linia tramwajowa nr 3 od godz. 18:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”.
6. Linia autobusowa 61 po godz. 12 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) po godz. 19:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.
7. Na linii autobusowej 61 brygady 2 i 10 wykonają dodatkowe kursy z pętli „Owocowa Dworzec” przez ul. Wyszyńskiego do Podjuch o godz. odpowiednio 23:42 i 23:22. Brygada 2 ponadto wykona kurs z Podjuch do Owocowej o godz. 23:06 przez Południową.

Organizacja ruchu w dniu 9/10 czerwca (sobota)

1. Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych nr 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 01:00 z częstotliwością co 20 minut:
Nr 2 – z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44, 1:04,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01,
Nr 3 – z Wyszyńskiego do Lasu Arkońskiego: 23:15, 23:35, 23:55, 0:15, 0:35, 0:55,
z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51, 1:11,
Nr 7 – z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:14, 23:34, 23:54, 0:14, 0:34, 0:54,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51,
Nr 8 – z Wyszyńskiego do Gumieniec: 22:59, 23:19, 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:16, 23:36, 23:56, 0:16, 0:36, 0:56,
Nr 12 – z Placu Rodła do Pomorzan: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44, 1:04,
z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01,
Nr 16 – z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:01, 23:21 23:41, 0:01, 0:21, 0:41,
z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:10, 23:25, 23:45, 0:05, 0:25, 0:45, 1:05.

2. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-1:00 dla linii autobusowych:
Nr 53 – Dworzec Morski – Pomorzany Dobrzyńska, co 15 minut,
- kursy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00, 0:15, 0:30, 0:45, 1:00.
Nr 68 – Plac Rodła – Przepiórki, co 30 minut,
- kursy z Placu Rodła: 23:45, 0:15, 0:45, 1:15.
Nr 75 – Dworzec Główny – Krzekowo, co 10 minut
- kursy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05, 0:15, 0:25, 0:35, 0:45, 0:55, 1:05.
Nr 81 – Dworzec Główny – Przecław, co 10 minut
- kursy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50, 1:00.
Nr 102 – Gocław – Police Osiedle Chemik, co 30-40 minut,
- kursy z Gocławia: 0:00, 0:40, 1:10.
Nr 107 – Plac Rodła – Police Osiedle Chemik, co 10 minut,
- kursy z Placu Rodła: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50, 1:00.
Nr A –  Plac Rodła – Osiedle Bukowe co 15 minut
- kursy z Placu Rodła: 23:23, 23:38, 23:53, 0:08, 0:23, 0:38, 0:53, 1:08,
- kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59, 0:14, 0:29, 0:44, 0:59, 1:14.
Nr B – Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie co 15 minut,
- kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21, 0:36, 0:51, 1:06, 1:21, 1:36,
- kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02, 0:17, 0:32, 0:47, 1:02, 1:17.
Nr C –  Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe co 30 minut,
- kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00,
- kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05.
Nr 887 – Plac Rodła (odjazd z peronu dla linii 101) – Podbórz – co 30 minut trasą: Plac Rodła – Łucznicza – Duńska – Podbórz. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu,
- kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00.
3. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:30-1:30 dla linii autobusowych:
Nr 56 – Basen Górniczy – Dąbie Osiedle co 30 minut,
- kursy z Basenu Górniczego: 23:45, 0:15, 0:45, 1:15.
Nr 96 – Basen Górniczy – Osiedle Kasztanowe co 30 minut,
- kursy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05.
Nr 65 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Jasną), co 20 minut,
- kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:38, 23:58, 0:18, 0:38, 0:58, 1:18,
- kursy z Jaśminowej ZUS: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19.
Nr 71 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Łubinową), co 20 minut,
- kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:28, 23:48, 0:08, 0:28, 0:48, 1:08,
- kursy z Jaśminowej ZUS: 23:29, 23:49, 0:09, 0:29, 0:49, 1:09.
Nr 73 – Basen Górniczy – rondo Ułanów Podolskich – Wielgowo Borsucza – Basen Górniczy (z pominięciem mostu Cłowego i przystanku „Zdunowo Szpital”) co 30 minut,
- kursy z Basenu Górniczego: 23:25, 23:55, 0:25, 0:55, 1:25.
Nr 79 – Rondo Ułanów Podolskich – Jezierzyce co 30 minut,
- kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:40, 0:10, 0:40, 1:10.
- kursy z Jaśminowej ZUS: 23:41, 0:11, 0:41, 1:11.
Nr 866 – Klucz Autostrada – rondo Ułanów Podolskich – Łubinowa – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Kijewo, co 20 minut. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu,
- kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Klucza: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19,
- kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Kijewa: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19.

4. Linie nocne 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 531 i 532 obsługiwane będą taborem MEGA przegubowym.
5. Linia tramwajowa nr 3 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”.
6. Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 12:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.
7. Na linii autobusowej 61 brygady 2 i 3 wykonają dodatkowe kursy z pętli „Owocowa Dworzec” przez ul. Wyszyńskiego do Podjuch o godz. odpowiednio 23:22 i 23:42. Brygada 3 ponadto wykona kurs z Podjuch do Owocowej o godz. 23:06 przez Południową.

Organizacja ruchu w dniu 10  czerwca (niedziela)

1. Linia tramwajowa nr 3 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”.
2. Linia tramwajowa nr 8 wykona dodatkowe kursy o godz. 22:47 z Turkusowej i 23:21 z Gumieniec do Dworcowej.
3. Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 12:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.

KASY BILETOWE
W trakcie trwania wydarzenia uruchomionych zostanie 6 kas biletowych: Rodła (z możliwością zapłaty za holowanie), Krzekowo (z możliwością zapłaty za holowanie), Turkusowa oraz tymczasowe na ulicy Kapitańskiej, Wyszyńskiego i Hangarowej.

Komunikacja kolejowa REGIO w dniach od 9 – 10 czerwca

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o, w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, honorowane będą wszystkie bilety okresowe ZDiTM.
Ponadto w dniach 08/09.06.2018 r. oraz 09/10.06.2018 r. zostaną wykonane dodatkowe kursy w relacjach:

  • Szczecin Główny- Goleniów
  • Szczecin Główny - Gryfino
  • Szczecin Główny - Stargard

 

Pobierz PDF

Mapka Etap 1Mapka Etap 2

Plan zamknięcia ulic

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik
Usługi portowe