Zobacz, które żaglowce odwiedzą Szczecin

Dni Morza_Sail Szczecin to wielkie, żeglarskie święto, które każdego roku przyciąga tysiące turystów i żeglarzy z całego świata. W tym roku do naszego miasta przypłynie ponad 30 jednostek z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Finlandii. Wśród nich są prawdziwe perełki, które wręcz należy odwiedzić.

 

Powitanie i parada jednostek

Wszystkie jednostki będą witane na stacji pilotów zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową. Każda z załóg będzie miała także swojego opiekuna, oficera łącznikowego.

Parada jednostek to jeden z najbardziej spektakularnych chwil podczas Dni Morza. W niedzielę około godziny 16:30 wszystkie osoby, które przyjdą na Wały Chrobrego będą mogły podziwiać ten niezwykły moment.

Zwiedzanie jednostek

Jednostki będą dostępne dla mieszkańców i turystów od piątku (15.00 – 18.00). W sobotę i niedzielę w godz. 10.00 – 18.00 (z wyjątkiem godzin, w których odbywają się rejsy i wydarzenia zamknięte na pokładach). Wszystkie jednostki będą otwarte dla zwiedzający, wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Rejsy

Mieszkańcy i turyści będą mieli niepowtarzalną możliwość odbycia dwugodzinnego rejsu po Odrze i Jeziorze Dąbie. Piękne jednostki na niezwykłej trasie przyjmą na swoje pokłady łącznie ok. 1500 osób. Warto zatem zaopatrzyć się w bilet i zarezerwować trochę czasu, by móc podziwiać Szczecin od strony wody. Część sobotnich rejsów będzie wzbogacona o czytanie książek Moniki Szwai.

Wyprawy odbędą się na pokładach wybranych jednostek: Antica, Ark, Baltic Beauty, Baltic Star, Bryza H, Ernestine, Greif, Hansine, Joanna Saturna, Kapitan Borchardt, Victoria, Zawisza Czarny.

Cena biletów: 30 zł bilet normalny i 15 zł ulgowy

Bilety do kupienia w punkcie sprzedaży ulokowanym na Bulwarze Piastowskim (lewy brzeg Odry), przy moście pontonowym. Sprzedaż od rozpocznie się w piątek, 10 czerwca, na terenie imprezy.

Powrót