Pobierz program Dni Morza

pobierz

Jarmark pod Żaglami

Na Jarmark pod Żaglami składają się następujące elementy:

Stoiska handlowe i gastronomiczne - w czasie Dni Morza odbywa się wielki Jarmark z licznymi stoiskami z rękodziełem, kuchnią i produktami regionalnymi, a także stoiskami typowo gastronomicznymi oraz handlowymi. Odwiedzający z Polski i zagranicy znajdą tu pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby, rzadko spotykane w centrach handlowych. Ponadto znajdziemy stoiska z odzieżą, gadżetami, ofertami turystycznymi, zabawkami.

Aleja Artystów - od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielnicze. Szczególne zaproszenie skierowane jest do tych artystów i rękodzielników, którzy poza zaprezentowaniem gotowych wyrobów zechcą również tworzyć swoje dzieła w czasie trwania Dni Morza. Do udziału w Alei Artystów podczas Dni Morza 2016 zapraszamy: malarzy, rysowników, rzeźbiarzy, muzyków, twórców sztuki rękodzielniczej i innych artystów amatorów oraz profesjonalistów oferujących własnoręcznie wykonane produkty. Stoiska Alei Artystów ulokowane zostaną w alejce biegnącej wzdłuż ul. Wały Chrobrego na wysokości budynku Akademii Morskiej. Jest to miejsce szczególnie lubiane przez odwiedzających, ze względu na piękny widok rozciągający się z Wałów Chrobrego.

Jarmark Francuski - Wyroby rzemieślnicze pochodzą z Prowansji i Lazurowego Wybrzeża : obrusy, mydła, lawenda drewno i wyroby słomkowe. Produkty związane z gastronomią francuską prezentują serce jarmarku .Istnieje ponad 80 rodzajów oferowanego przez nas sera, od Mont d'Or w typowej drewnianej konfekcji, do Rocamadour z Pirenejów, od Camembert z Normandii do Ile de France Brie. Wina prezentowane są w ponad 30 odmianach od Szampanii przez Bordeaux aż do Cydru. Wędliny posiadają szczególny rodzaj produkcji, która łączy w sobie przyprawy i zioła. Duży wybór ciast i herbatników Bretońskich, można wyliczyć ponad 20 odmian różnych wypełnień: od kokosa po sezam, od czekolady do cytryny... Szeroka paleta kolorów jest prezentowana przy stoiskach z przyprawami, które w większości przypadków pochodzą z byłych kolonii francuskich.

Stoiska Eco Market - strefa smaków tradycyjnych i żywności ekologicznej usytuowane będą na ul. Jana z Kolna, przodem do Odry. Jest to miejsce licznie odwiedzane przez uczestników Dni Morza. Będzie to aleja jednolitych, drewnianych domków i ofertą: żywności naturalnej, tradycyjnej, regionalnej, produktów pszczelarskich, pieczywa, wędlin, serów, słodyczy, przetworów, przypraw, soków.

Tawerny piwne - w tym roku na terenie imprezy znajdzie się łącznie 7 tawern po obu stronach Odry.

Stoiska Partnerów Dni Morza – nasi partnerzy przeprowadzać będą przez 3 dni działania informacyjne i promocyjne na terenie imprezy.

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik