Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Wystrzałowe fajerwerki, koncerty i dużo dobrej zabawy – taka była sobota na Dniach Morza

2019-06-16

Za nami dzień pełen wrażeń pogodowych oraz artystycznych. Do tego moc atrakcji sportowych, cudowny czas na rodzinne zabawy. A na deser? Muzyczna eksplozja i wystrzałowe fajerwerki! Oj działo się podczas Dni Morza_Sail Szczecin.

Na scenie głównej  byliśmy świadkami prawdziwych pojedynków na głosy! Dobrze znany wszystkim The Voice of Poland, w którym uczestnicy edycji dla dorosłych zmierzyli się
z uczestnikami dziecięcej wersji Voice Kids. Gwiazdą wieczoru była Cleo, a razem nią na scenie zobaczyliśmy 11 fantastycznych wokalistów. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru było wystrzelenie w niebo 2000 sztuk materiałów pirotechnicznych. Ciemne od burzowych chmur niebo zrobiło się piękne i kolorowe zachwycając wszystkich po obu stronach Odry.

W sobotę na scenie na Łasztowni można było usłyszeć orkiestry dęte, które walczą o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Później w tym samym miejscu rozbrzmiały gorące rytmy latynoamerykańskie, a to za sprawą trzeciej już edycji Samba Port Festivalu. Dużo dobrej, brazylijskiej muzyki, przegląd grup sambowych, pokazy taneczne i capoeiry. W rytm gorącej muzyki tańczyli wszyscy obserwujący profesjonalistów. Od delikatnych pląsów, po konkretne obroty i pełne ruchy bioder – Szczecin stał się imprezową stolicą Polski. Kolejna odsłona Samba Port Festival w niedzielę o 12:30. To będzie karnawał na początku lata, czyli parada festiwalowa.

Strefa dziecięca zachwycała w sobotę występami wokalnymi i muzycznymi. Do tego spektakle, pogadanki ze sportowcami, a przede wszystkim mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy. Idąc wzdłuż Nabrzeża Starówka, nie sposób było nie usłyszeć i nie dostrzec roześmianych i świetnie bawiących się maluchów. Ogromne pokłady dziecięcej energii można było spożytkować na dmuchanym torze przeszkód. Kto nie zdążył jeszcze sprawdzić co oferuje strefa dla najmłodszych, koniecznie musi nadrobić zaległości w niedzielę od godziny 12:00.

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Nawet w upalny dzień! Wyspa Grodzka podczas Dni Morza zamieniła się w jeden wielki sportowy plac, na którym i duzi i mali i starsi i młodsi, mogli pobiegać, poskakać,
a przede wszystkim świetnie się zabawić. Jedną z atrakcji w strefie był Spikeball lub inaczej Roundnet. Na amatorów surfowania czekały deski do skimboardu, można było także spróbować swoich sił
w zawodach sumo lub na ringu bokserskim. Strefa sportu na Wyspie Grodzkiej jest czynna jeszcze
w niedzielę od 10:00 do 17:00.

Oj gorąco było w sobotę na Łasztowi i u stóp Wałów Chrobrego. Pogoda starała się pokrzyżować plany odwiedzających Dni Morza_Sail Szczecin 2019, na szczęście wiatr  i pierwsze krople deszczu postraszyły jedynie uczestników naszego wydarzenia. Niedziela w prognozach synoptyków zapowiada się spokojnie, ale w harmonogramie Dni Morza_Sail Szczecin nadal gorąco.

Do zobaczenia jutro!

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin