Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Sport zagościł na Wyspie Grodzkiej

2019-06-15

Powiada się, że ruch i zabawa to świetna sprawa, zwłaszcza jeśli przy uprawianiu sportu mamy wspaniały widok na Wały Chrobrego.

Wyspa Grodzka podczas Dni Morza zamieniła się w jeden w jeden wielki sportowy plac, na którym i duzi i mali i starsi i młodsi, mogą pobiegać, poskakać a przede wszystkim świetnie się zabawić.

Jedną z atrakcji w strefie jest Spikeball lub inaczej Roundnet. To dynamiczna i niezwykle szybka gra zespołowa, w której mierzą się ze sobą dwa dwuosobowe zespoły. Co istotne nie wymaga ona specjalnego przygotowania, po krótkim wprowadzeniu każdy jest w stanie ją opanować. Zgodnie z zasadami zawodnicy poruszają się naokoło obręczy z siatką o średnicy ok. 1m i odbijają między sobą piłkę. Każdy z zespołów może odbić piłkę maksymalnie 3 razy, po czym musi ona być skierowana na siatkę i tym samy przekazana do dalszej gry drużynie przeciwnej. Gdy po odbiciu piłki od siatki zespół przeciwny nie odbije jej ponownie to punkt zyskuje drużyna zagrywająca piłkę. Zazwyczaj gra toczy się się do 11, 15 lub 21 punktów.

To świetny i prosty do uprawiania sport. Nie wymaga od nas niesamowitych umiejętności. Wystarczy, że zbierzemy się w cztery osoby, znajdziemy trochę wolnej przestrzeni na rozstawienie sprzętu i już możemy się bawić – mówią Tomek i Asia – Naprawdę warto spróbować.

Co jeszcze znajdziemy w strefie sportu? Na amatorów surfowania czekają deski do skimboardu. Utrzymanie równowagi na małej desce ślizgającej się po po wodzie, z początku może wydawać się trudną do opanowania sztuką, ale już po kilku próbach można nabrać takiej wprawy by z powodzeniem ślizgać się coraz szybciej. Bardziej zaawansowani mogą się nawet pokusić o wykonanie prostszych lub bardziej skomplikowanych i efektownych trików. Ci którzy lubią trochę inne klimaty, mogą spróbować sowich sił w zawodach sumo, lub na ringu bokserskim.

Strefa sportu na Wyspie Grodzkiej jest czynna jeszcze w niedzielę od 10:00 do 17:00.

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin