Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Podziwiaj Szczecin od strony wody z pokładu oldtimera!

2019-06-15

Rejsy dla zwiedzających stały się nieodłącznym elementem wielkiego powitania lata w Szczecinie. W tym roku Dniom Morza_Sail Szczecin towarzyszy już XIII edycja Zlotu Oldtimerów. Jak zawsze, możliwość zwiedzenia pokładów i udania się na żeglarską wycieczkę cieszy się wielkim zainteresowaniem szczecinian i turystów.  Już od sobotniego poranka pod punktami sprzedaży biletów ustawiły się kolejki.

 Z wycieczek na pokładach oldtimerów przybyłych do Szczecina skorzysta łącznie ok. 1000 osób. Oldtimery to jednostki zbudowane przed 1951 rokiem. Kiedyś służące jako barki, kutry, łodzie rybackie, holowniki, stateczki handlowyme, ratownicze czy lodołamacze, dziś cieszą oko i służą rekreacji. 14 z 17 takich jednostek uda się podczas Dni Morza_Sail Szczecin na dwugodzinne rejsy, umożliwiając gościom podziwianie widoku na Szczecin od strony wody.

Pula biletów kurczy się bardzo szybko, dlatego radzimy nie zwlekać z zakupem. Punkty sprzedaży biletów zlokalizowane są po obu stronach Odry. Pierwszy znajduje się w dawnej siedzibie Żeglugi Szczecińskiej, przy ul. Jana z Kolna 7. Drugi sąsiaduje ze sceną na skwerze przy Nabrzeżu Starówka. Cena biletów to 30 lub 25 zł (ulgowy). Prosimy o przygotowanie gotówki, w punktach można płacić kartą.

Lista dostępnych jednostek i harmonogram znajdują się na stronie www.dnimorza.szczecin.eu (zakładka „Rejsy”).

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin