Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Widzimy się już za miesiąc!

2019-05-21

Żaglowce z różnych stron świata, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, parady, wesołe miasteczka i wiele innych atrakcji czekać na nas będzie podczas tegorocznych Dni Morza 2019. Do wydarzenia został już tylko miesiąc!

Dni Morza_Sail Szczecin to wielkie, żeglarskie święto, które każdego roku przyciąga do miasta tysiące turystów i żeglarzy z całego świata. Do naszego Szczecina przypłynie ponad 30 jednostek z Polski, Niemiec, Rosji, Szwecji, Hiszpanii i Finlandii. A wśród nich prawdziwa perła – Jouan Sebastian de Elcano – duma hiszpańskiej floty. Czteromasztowy żaglowiec wpłynie do Szczecina 12 czerwca i pozostanie z nami do 17 czerwca. Już po raz XIII Dniom Morza będzie towarzyszył Zlot Oldtimerów. Spośród wszystkich jednostek (28), które przypłyną do Szczecina, 17 to oldtimery właśnie. Oldtimery to jednostki zbudowane przed 1951 rokiem. Miały one różne przeznaczenie – były barkami, kutrami, rybackimi łodziami, holownikami, stateczkami handlowymi, ratowniczymi czy lodołamaczami. Obecnie służą jedynie rekreacji i cieszą oko.

Dni Morza_Sail Szczecin to także mnóstwo atrakcji i wydarzeń towarzyszących. Na dwóch brzegach Odry rozstawiają się wystawcy z kulinarnymi propozycjami, rękodzielnicy, sprzedawcy pamiątek i różnych gadżetów. Tradycyjnie Jarmark pod żaglami będzie usytuowany zarówno wzdłuż ulicy Jana z Kolna, na Wałach Chrobrego oraz Łasztowni.

Na odwiedzających będą czekać także trzy sceny muzyczne. Na każdej z nich wystąpią inni artyści – od zespołów folkowo-szantowych, po artystów popowych.

Tegoroczne Dni Morza_Sail Szczecin odbędą się w dniach 14 – 16 czerwca.

 

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin