Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Muzyczna niedziela podczas Dni Morza

2018-06-10

Ostatni dzień Dni Morza nie musi oznaczać, że atrakcji będzie mniej, wręcz przeciwnie. Zapraszamy na muzyczne wydarzenia, które odbędą się w niedzielę. Nie może was tam zabraknąć!

 

Już o godzinie 17:00 na scenie na głównej młodzi wokaliści oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zagrają koncert dla zgromadzonej na Wałach Chrobrego publiczności. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu I żyli długo i w Szczecinie…” . Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak „Moja okolica”, przepiękną balladę o Puszczy Bukowej zatytułowaną „W puszczy” oraz utwór „1000 legend”.

 

W niedzielne popołudnie na scenie szantowo-folkowej na Łasztowni wystąpi Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. Początek tego koncertu o godzinie 17:30. Chór, który istnieje na muzycznej scenie od 15 lat znany jest z ciekawych aranżacji i bogatego repertuaru zwłaszcza tego związanego z morzem. Możemy być pewni, że i tym razem oprawa muzyczna tego koncertu będzie naprawdę wyjątkowa. Usłyszymy popisowe numery takie jak „Kapitańskie tango”, „Parostatek”, „Yellow Submarine”.

 

Scena szantowo-folkowa grać będzie również wieczorem. Celtyckie brzmienia będziemy mogli z kolei usłyszeć już ok godziny 19:00. Wtedy na scenie zagra zespół Stonehenge. Natomiast o godzinie 20:30 wystąpi zespół Chorzy.

 

Niedzielne granie zakończy wyjątkowy wieczorny koncert Tym, którzy nie powrócili z morza”. Podczas koncertu zagrane zostanie Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ostatnie Requiem jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszechczasów jest największym jego dziełem sakralnym, zachwycającym monumentalnym utworem wokalno-instrumentalnym, zanurzonym w katolickiej tradycji, tragiczną refleksją nad początkiem i końcem, połączeniem dwóch światów – doczesnego, w którym rządzi cierpienie oraz przyszłego – miejsca niekończącego się szczęścia. Początek o godzinie 22:00 na Cmentarzu Centralnym.

 

 

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin