Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Trzeci dzień Dni Morza

2018-06-10

Przed nami trzeci i ostatni dzień pięknego, żeglarskiego święta – Dni Morza w Szczecinie. Czeka nas mnóstwo atrakcji.

Barwne parady na Łasztowni

Przed nami ostatni dzień bardzo intensywnego weekendu. Tylko sobotnie koncerty oraz pokaz sztucznych ogni przyciągnęły na Wały Chrobrego oraz Łasztownię 70 tysięcy mieszkańców oraz turystów! Tłumy nie oznaczają, że to koniec morskiego święta w Szczecinie. Wręcz przeciwnie – niedziela ponownie jest pełna atrakcji.

O godzinie 11 zapraszamy na paradę orkiestr dętych. Setki muzyków z różnych krajów Europy przejdą korowodem z okolic mostu pontonowego pod scenę na końcu wyspy Łasztownia. Około 12 przy Lastadii spotkają się natomiast uczestnicy Samba Port Festival i 20 minut później hucznie przemaszerują także pod scenę.

TIR kulinarny Roberta Sowy

Jedzenie na świeżym powietrzu smakuje najlepiej, dlatego w myśl tej zasady będzie można dostać specjalny poczęstunek. Smakowite dania z ogromnego kulinarnego TIRa Prymatu i JBB zaserwuje sam… mistrz kulinarny Robert Sowa. Znakomity Szef Kuchni i jego ekipa popiszą się kulinarnymi umiejętnościami, a także urządzą świetne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Przyjadą na Łasztownię około godziny 14.

Okazji do zdobycia nagród będzie znacznie więcej. Kręcąc Kołem Fortuny będzie można stać się posiadaczem przypraw Prymat, a także akcesoriów JBB, które doskonale sprawdzą się w każdej kuchni.

Każdy będzie mógł także zabrać do domu przyprawy oraz wyjątkową książeczkę z przepisami opracowaną przez Prymat i JBB, którzy zadbali o moc kulinarnych atrakcji.

Festiwal Rzeźby Piaskowych i inne atrakcje

Wciąż można oglądać przepiękny rzeźby z piasku znajdujące się na Łasztowni. Legendy Szczecina – Festiwal Rzeźb Piaskowych towarzyszy żeglarskiej imprezie Szczecina już kolejny rok. Dzieła artystów od kilku dni budzą zachwyt tysięcy gości. Strefa z nimi jest jedną z najczęściej odwiedzanych.

Jednocześnie zapraszamy najmłodszych do strefy dziecięcej, która startuje w samo południe. Na Wyspie Grodzkiej interaktywny program dla dzieci i na Scenie Dziecięcej, działania plastyczne i sportowe.

Także na Łasztowni o godzinie 12 startuje Strefa Gym Przemiany.

Dni Morza to również koncerty. Na Scenie Głównej o godzinie 17 odbędzie się Koncert „I żyli długo i w Szczecinie” w wykonaniu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Również o 17 na scenie pływającej wystąpią Pyrates, Klang, EKT Gdynia oraz Formacja.  Pół godziny później na Łasztowni zapraszamy na koncerty szantowe.

Przez cały dzień – niestety – żegnamy też dzisiaj wypływające żaglowce oraz oldtimery. Pierwsze jednostki zaczną opuszczać Szczecin około godziny 13:00. Standard i Sedov odcumują z nabrzeży o godzinie 18:00.

Koniecznie przyjdźcie na ostatni dzień atrakcji!

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin