Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Kolejny dzień przepełniony atrakcjami dla najmłodszych

2018-06-09

W Szczecinie właśnie trwa drugi dzień Dni Morza. Strefa Dziecięca nie zwalnia tempa i w dalszym ciągu zaprasza najmłodszych uczestników wydarzenia na dedykowane im... morze atrakcji!

W szczecińskiej Strefie Dziecięcej każdy znajdzie coś dla siebie! Organizatorzy zadbali, by nikt nie narzekał tu na nudę i brak odpowiednich zajęć. W programie znalazły się zarówno atrakcje o charakterze sportowym (m. in. football darts, mini strefa trenażerów Trickboard oraz Football Kids Arena), jak również różnorodne warsztaty, strefa latawców, koncerty i mobilny escape room. Krótko mówiąc jest co robić!

Najmłodsi, którzy odwiedzili dedykowaną im strefę potwierdzali, że nikt nie powinien się tu nudzić: "Jest super, najbardziej podobały mi się warsztaty rzeźb z piasku! Nie sądziłam, że da się ze zwykłego piachu wyczarować coś takiego" - powiedziała mała Ania. Chłopcom do gustu zdecydowanie przypadły zabawy i pokazy związane z piłką nożną: "Świetne były pokazy żonglerki piłką. Sam chciałbym tak umieć" - zachwycał się Krzyś.

Dzisiejsza odsłona Stefy Dziecięcej to jeszcze nie koniec atrakcji dla najmłodszych. Strefa będzie otwarta również jutro. Wszystkie dzieciaki zapraszamy na Łasztownię już od godziny 12.00. 

Podróże małe i duże w Starej Rzeźni

W programie tegorocznej edycji Dni Morza znalazła się również druga edycja wyjątkowego podróżniczego festiwalu Family Travel Festival. W tym roku wszyscy miłośnicy podróży i odkrywania najdalszych zakątków świata powinni udać się do Starej Rzeźni, gdzie czeka na nich wiele wspaniałych atrakcji!

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorem tego wyjątkowego Festiwalu jest rodzina Łopacińskich, która podczas rocznej podróży zwiedziła 42 kraje. Przed nimi kolejne wyzwanie: zachęcanie do rodzinnego poznawania nieznanych zakątków naszego globu i przybliżanie ciekawostek o świecie. 

Wszystkich miłośników podróży serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w ten weekend Starej Rzeźni, gdzie wśród gości wydarzenia znalazły się podróżujące rodziny, grupy przyjaciół oraz samotni zdobywcy najdalszych zakątków naszego świata. Wszyscy oni z chęcią odpowiadają na wasze pytania! Dodatkowo, warto odwiedzić również Starą Rzeźnię z uwagi na interesujące wykłady, dzięki którym dowiecie się m.in. czy wyjazd z dziećmi w góry jest w ogóle możliwy i jak go zorganizować, jak spakować się na tego typu wyjazdy, czy da się podróżować i...wiele, wiele innych! Przekonajcie się sami, jakie prelekcje znalazły się w programie wydarzenia, szczególnie, że jest ono dedykowanie nie tylko dorosłym podróżnikom, ale również maluchom, które stawiają swoje pierwsze korki w dziedzinie odkrywania odległych zakątków świata. 

Jeżeli nie macie dziś w planach odwiedzenia Starej Rzeźni, nic straconego! Jutro również będziecie mieli okazję by wziąć udział w Family Travel Festival. Podobnie jak dziś, wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do wczesnych godzin wieczornych. Jeżeli jesteście żywo zainteresowani tematyką podróży i odkrywania świata z całą pewnością nie może was tam zabraknąć, szczególnie, że wstęp na to wyjątkowe wydarzenie jest bezpłatny. 

 

NIEDZIELA 10 CZERWCA 2018

12.00-12.15 Rozpoczęcie drugiego dnia festiwalu

12.15-13.15 Katarzyna i Marek Szewczyk „ OMAN - dwa tygodnie z niemowlakiem na pustyni”

13.15-14.15 Easter Classik „Na UAZach w Świat - 23 dni do Kirgistanu 2017”

14.15-15.15 Agnieszka Sztandera "Mam dwa latka, dwa i pół - przejechałem świata pół"

15.15-16.15 Katarzyna Dobrowolska „Słonie i wielbłądy - podróż z dziećmi przez Tajlandię i Maroko”

16.15-17.15 Bodek Macal i Piotr Dul „Bajka! WoW! Czyli zamarznięty Bajkał na rowerach”

17.15-18.15 Krzysztof Haras „Pociągiem przez Cejlon”

18.15-19.15 Szymon Podróżnik "Magia spotkania, czyli rok w Ameryce Południowej"

19.15 Zakończenie festiwalu

 

 

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin