Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Bezpieczne, upalne Dni Morza

2018-06-09

Sobota będzie bardzo gorącym dniem nie tylko ze względu na moc wydarzeń, które przygotowaliśmy. Prognozowana na dzisiaj temperatura w cieniu może przekroczyć 30 stopni! Pamiętajmy zatem o bezpieczeństwie.

Przewiewne ubrania, nakrycie głowy i picie dużo wody – to podstawowe zasady podczas upałów. Mocno grzejące słońce może zachęcać do chłodzenia się w fontannie czy rzece, przypominamy jednak, że to nie tylko niebezpieczne, ale także niedozwolone.

Dobrym sposobem na ulgę w ten gorący dzień jest skorzystanie z kurtyn wodnych, które rozstawione zostały w dwóch miejscach. ZWiK zaprasza do swojego stoiska, usytuowanego obok żaglowca Sedov. Tam jest pierwsza z kurtyn i możliwość darmowego napicia się wody. Drugi punkt dla ochłody przygotowany został przy wejściu na marinę na Wyspie Grodzkiej.

Na tarasie Hakena  (obok pomnika Centaura ) funkcjonuje policyjny punkt informacyjny i opieki nad dziećmi. Przypominamy dorosłym – rodzicom i opiekunom, aby w sposób szczególny uważali na swoje pociechy. W trakcie tak dużych imprez, tłumu, ważne jest, aby dziecko wiedziało co powinno zrobić, gdy się zgubi.

Patrole policji i straży miejskiej widoczne są nie tylko na terenie imprezy, szczecińskich ulicach i nadodrzańskich bulwarach, ale oczywiście w łodziach oraz na koniach. W pilnowaniu bezpieczeństwa pomoże mundurowym także system miejskiego monitoringu i nieumundurowani funkcjonariusze dyskretnie wmieszani w tłum.

 
Z uwagi na charakter tej plenerowej imprezy, wzorem lat minionych, w wyznaczonych miejscach ustawione zostały betonowe zapory, które zabezpieczą teren przeznaczony dla spacerujących gości Dni Morza.

Koordynatorem kwestii dotyczących bezpieczeństwa Dni Morza jest Wydział Zarządzania Kryzysowego. Specjalny sztab, zlokalizowany na tarasie Wałów Chrobrego, spina działania służb – policji, straży miejskiej, służb medycznych i organizacji pozarządowych takich jak WOPR, Pomorskie Towarzystwo Ratownicze oraz Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP. Działaniami służb na obszarach wodnych kierować będzie zespół zlokalizowany na Wyspie Bielawa. Ponadto wsparcia w tym względzie udzielać będzie Miejski Sztab Policji KMP oraz Miejskie Stanowisko Kierowania PSP.

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin