Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Dni Morza_sail szczecin 2018 – sobota pełna atrakcji

2018-06-09

Atmosfera na Wałach Chrobrego i Łasztowni będzie w sobotę naprawdę gorąca. Zapraszamy, moc atrakcji sprawi, że każdy będzie się świetnie bawił.

Już od godziny 10:00 czynne są stoiska na Jarmarku pod Żaglami. Stoiska gastronomiczne oraz handlowe, aleja artystów oraz strefa food trucków będą zachęcać do skosztowania niezwykłych smakołyków z całego świata, oraz zakupu pamiątek.

Najmłodszych zachęcamy do odwiedzenia strefy dziecięcej na Łasztowni. Wśród atrakcji dla najmłodszych znajdą się m.in. animacje, konkursy, zabawy i mnóstwo innych niespodzianek.

Na scenie dziecięcej:

9 czerwca

12.00-12.35    Gdzie jest Pippi? - interaktywny blok zabaw

12.40-13.10    Występy dzieci i młodzieży ze szczecińskich placówek oświatowych

13.15-13.25    Szczecin Przyjazny Rodzinie - konkursy dla publiczności

13.25-13.55    Występy dzieci i młodzieży ze szczecińskich placówek oświatowych

14.00-14.30    Akademia tańca B-Boy

14.40-15.10    Występy dzieci i młodzieży ze szczecińskich placówek oświatowych

15.15-15.25    Szczecin Przyjazny Rodzinie - konkursy dla publiczności

15.30-16.00    Morska Symfonia - wesołe warsztaty muzyczne

16.05-16.35    Występy dzieci i młodzieży ze szczecińskich placówek oświatowych

16.40-17.05    Niesamowita Pippi i jej zdrowe nawyki - zabawy i konkursy ruchowe

17.10-17.40    Akademia tańca B-Boy

17.45-18.15    Brzydal - spektakl interaktywny 

18.20-18.30    Szczecin Przyjazny Rodzinie - konkursy dla publiczności

18.35-19.00                Występy dzieci i młodzieży ze szczecińskich placówek oświatowych

19.00-19.30    Akademia tańca B-Boy

19.35-20.00    Rodzinne zabawy i konkursy z Pippi i jej ekipą - interaktywny blok zabaw

 

A oprócz tego…..

Mobilny Escape Room to świetna zabawa dla dzieci, ale również dorosłych. Polega na tym, że grupę osób pod pretekstem różnych scenariuszy zamyka się w pokoju. Wnętrza takich escape roomów owiane są tajemnicą. Jedynym sposobem żeby ją odkryć jest, dać się zamknąć żeby później uciec i rozwiązać zadania w wielkim stylu. Escape Room to przeniesienie gier komputerowych czy filmu do rzeczywistości - w rolę bohaterów wcielają się gracze. W pokoju "ucieczki" są przygotowane łamigłówki, zagadki, eksperymenty, zadania których rozwiązania prowadzą do kolejnych, a te do finałowej rozgrywki pozwalającej odkryć tajemnicę i możliwość ucieczki lub zdobycia nagrody. Od uczestników wymaga się non stop logicznego myślenia, pracy zespołowej, kojarzenia faktów.

Skimboard jest to sport wodny polegający na jeździe (ślizgu) na desce po cienkiej warstwie wody. Trzeba wziąć odpowiedni rozbieg, rzucić desęi na powierzchnię wody i wykonać odpowiedni naskok. 20 metrowy mobilny tor tworzy konstrukcja powleczona tworzywem sztucznym, które utrzymuje wodę w torze.

Strefa latawców

Zabawa latawcami ich postacią. Na zaaranżowanych stanowiskach pod okiem instruktorów każdy, niezależnie od wieku będzie mógł zaprzyjaźnić się z wiatrem. Przestrzeń jest oznaczona winderami oraz taśmą grilandową odgradzającą przestrzeń animacji. Strefę tworzą latawce treningowe dla dzieci "jednolinkowce", których żagle tworzą świat "zwierzątek i robaczków". Kolorowe barwy i pocieszne miny rozchmurzą największą wśród podopiecznych marudę i wprowadzą w dobry nastrój!

Kids Bike Hero

Akademia rowerowa – edycja „DIRT” na piasku kierowana dla małych dzieci, które potrafią chodzić...a skoro potrafią chodzić to będą w stanie jeździć! Program akademii został stworzony z myślą o nauce równowagi i koordynacji pozwalającej małym dzieciom na swobodne przejście do etapu jazdy na rowerkach napędzanych pedałami. Pomijamy rowerki trójkołowe oraz te z bocznymi kołami, ponieważ ograniczają one naukę naturalnych zachowań i reagowania podczas jazdy jednośladami, a także opóźniają zdobycie tych umiejętności. Dzieci poczują się na Dirt torze jak na prawdziwym crossowym rowerowym parku. Atrakcja na pewno przypadnie do gustu szczególnie bojowym chłopcom, którzy lubią się wykazać. Rowerki biegowe są skonstruowane w ten sposób aby dzieci samoczynnie odkrywały frajdę z jazdy jednośladami. Odwaga, zdrowe współzawodnictwo i determinacja są u małych dzieci podstawą odczuwania pasji, która zostaje w nich na całe życie. Pasja jest fundamentem kształtowania mentalności małych dzieci i zapewnia lepszy start przed każdym innym wyzwaniem!

Football Kids Arena – Beach Soccer

Mobilne boiska przeznaczone dla dzieci od 4 do 13 roku życia. Boisko tworzy system łączonych elementów z siatką zabezpieczającą przed wypadaniem piłki poza pole gry. Wewnątrz boiska odbicie piłki gwarantują wytłumione tworzywem bandy,.

Football Darts

Gra celnościowa będąca połączeniem piłki nożnej z klasycznym Dartem. Polega na kopnięciu miękkiej piłki (z rzepami) w kierunku tarczy i uzbieraniu jak największej ilości punktów. Doskonała zabawa dla dzieci i całych rodzin. W ramach programu turniej celnościowy rozgrywany systemem pucharowym 1na1 i drużynowo ale także według zasad klasycznego "Darta" tj "301, 501, 701" oraz "zegara". Dobra zabawa gwarantowana! Tarcza ma użytkowy wymiar: 4,5m szerokość i wysokości.

Mini Strefa trenażerów Trickboard

Trickboard to przyrządy do ćwiczeń i treningu dla osób w każdym wieku. Ćwiczenia umożliwiają rozwój zdolności motorycznych i gimnastykę całego ciała, a także usprawniają koordynację nerwowo-mięśniową ćwiczących. Atrakcja stanowi doskonałe uzupełnienie treningu w takich dyscyplinach jak: skimboard, snowboard, windsurfing, kitesurfing, wakeboard, skateboard i wiele innych sportów, które wymagają podobnej koordynacji ciała.

Zapraszamy także na Family Travel Festiwal do Starej Rzeźni

SOBOTA 9 CZERWCA

12.00-12.15 Rozpoczęcie festiwalu

12.15-13.15 Robert Czerniak „Podróże do granic”

13.15-14.15 Barbara Grzegorzewska „Jak spakować dzieci i wyruszyć w egzotyczną podróż?”

14.15-15.15 Anna i Tomek Mazurek „Góry z dziećmi - czy to jest w ogóle możliwe?”

15.15-16.15 Łucja Łopacińska (13 lat) ” Świat oczami 10 -latki. Opowieść o rocznej podróży dookoła świata”"

16.15-17.15 Alicja Kubiak i Jacek Kurzela „Papua Zachodnia - ostatnie plemiona”

17.15-18.15 Romek Zańko ”Jedziemy na wycieczkę i zabieramy misia w teczkę"

18.15-18.45 Dyskusja z prelegentami

19.00-20.00 Romek Zańko ”kajakowe warsztaty na wodzie"

Czynne jest również wesołe miasteczko z rollercosterami, karuzelami i diabelskim młynem, oraz strefa Gym z zajęciami fitness.

O godzinie 11:00 odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina. Program konkursowy został podzielony na występy estradowe, pokaz musztry orkiestrowej, prezentacje orkiestr podczas przemarszu. Do konkursu zgłosiły się orkiestry z Polski i z zagranicy.

Na godzinę 15:00 zaplanowano bicie rekordu w aż dwóch kategoriach. Najwięcej osób jednocześnie ćwiczących w pozycji deski i tabaty.

Tradycyjnie zapraszamy do zwiedzania jednostek zacumowanych przy nabrzeżach oraz na rejsy po Odrze. Możliwe to będzie w godzinach 10.00-19.00. Wstęp na jednostki będzie bezpłatny, rejsy natomiast będą biletowane.

Dobra muzyka to nieodłączna część Dni Morza. Szanty, brzmienia folkowe bawić będą publiczność  na scenach m.in. na Łasztowni. Wieczorem zaś na głównej scenie powrócimy do magicznych lat 80-tych i 90-tych. Na scenie wystąpią Francesco Napoli, Fun Factory oraz Nana. To będzie niezapomniana, taneczna i pełna hitów noc!

Sobotę zakończymy prawdziwie wystrzałowym akcentem. Tuż po 23:00 nocne niebo rozświetlą tysiące kolorowych fajerwerków. Jedno jest pewne, nie może Was tam zabraknąć.

Do zobaczenia!

Zobaczcie też jak było wczoraj...

https://youtu.be/F3ekBSBMad8

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin