Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Piątkowa odsłona muzycznej strony Dni Morza

2018-06-08

Mocnym muzycznym akcentem rozpoczęły się tegoroczne koncerty podczas Dni Morza. Energetyczna muzyka wprawiła w świetny nastrój odwiedzających szczecińskie nabrzeża i Wały Chrobrego i przygotowała ich na kolejne dni doskonałej zabawy.

Wieczorne granie rozpoczęło się na pływającej scenie. Chyba nikt w Szczecinie nie jest w stanie wyobrazić sobie Dni Morza bez tradycyjnych szant! To właśnie na pływającej scenie zespoły takie jak Stary Szmugler, Beltaine, Dair i Sklep z Ptasimi Piórami dbają o to, by podczas morskiej imprezy nie zabrakło pieśni granych na morzach i oceanach całego świata. 

Podobnie, jak w ubiegłych latach główna scena muzyczna Dni Morza umieszczona została u podnóża Wałów Chrobrego. Chwilę po godzinie 19:00 pojawiła się pierwsza z gwiazda polskiej sceny muzycznej, która w spektakularny sposób rozpoczęła to żeglarskie święto w stolicy Pomorza Zachodniego.

Jako pierwsza wystąpiła Landberry czyli Małgorzata Uściłowska. Młoda wokalistka zachwyca szczecińską publiczność electropopowymi brzmieniami. 

Tuż po niej na scenie pojawi się kolejna polska wokalistka młodego pokolenia - Natalia Szroeder, której utwory przypadły do gustu przede wszystkim młodszej części szczecińskiej publiczności. 

Na dobre zakończenie pierwszego dnia szczecińskich Dni Morza na scenę wyjdzie kultowy rockowy zespół Lady Pank, który ma wielu fanów zarówno wśród młodszej, jak i starszej publiczności. Szczecińska publiczność będzie mogła razem z zespołem zaśpiewać takie hity jak "Kryzysowa narzeczona", "Mniej niż zero" czy "Na co komu dziś"! Dobra zabawa gwarantowana!

Dzisiejsze koncerty w świetnym stylu rozpoczynają tegoroczną edycję Dni Morza i są zapowiedzią kolejnych wspaniałych atrakcji, które są przed nami. Jutro na głównej scenie odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego szczecińska publiczność będzie mogła wysłuchać hitów zagranicznych gwiazd. Tego dnia nad brzegiem Odry wystąpią włoski piosenkarz Francesco Napoli, niemiecki raper Nana oraz niemiecki zespół Fun Factory. Artyści wprowadzą zgromadzoną publiczność do magicznych lat 80-tych i 90-tych. Z całą pewnością to będzie niezapomniana, taneczna noc! 

Podczas tegorocznych Dni Morza nie było w planach koncertów zespołów Chango i Bubliczki. Do poprzedniego komunikatu wkradł nam się błąd. Za pomyłkę serdecznie przepraszamy.

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin