Pobierz program i mapę Dni Morza

pobierz PL pobierz EN pobierz DE

Dni Morza to czas dla rodziny!

2018-05-28

Dni Morza to moc atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku. Jak co roku na terenie wydarzenia znajdzie się kilka stref, z których będą zadowoleni głównie najmłodsi. Jak wiadomo szczęśliwe dziecko, to szczęśliwi rodzice. Prezentujemy więc rodzinną część tegorocznego święta żeglarskiego.

Strefa Dziecięca w tym roku po raz pierwszy stanie na Łasztowni, w otoczeniu m.in. rzeźb z piasku. Wśród atrakcji dla najmłodszych znajdą się m.in. animacje, konkursy, zabawy i mnóstwo innych niespodzianek. Strefa dziecięca to moc atrakcji przez cały weekend. Pierwszego dnia w godzinach od 16:00 do 20:00, w sobotę od 12:00 do 20:00, a w niedzielę od 12:00 do 19:00. Występy wokalne i muzyczne, interaktywne zabawy oraz spektakle, warsztaty plastyczne i rękodzieło, konkursy z nagrodami, działania sportowe i mnóstwo, ale to mnóstwo niespodzianek. Strefie towarzyszyć będzie program Szczecin Przyjazny Rodzinie.

Festiwal Rzeźb Piaskowych – Legendy Szczecina na Łasztowni

Ponad 300 ton piasku wypełniło teren Łasztowni, gdzie powstaje sześć imponujących, wysokich nawet na 3,5 metra rzeźb. Festiwal Rzeźb Piaskowych – Legendy Szczecina, bo o nim mowa, to 2. odsłona wydarzenia o tym charakterze organizowana na terenie Łasztowni. Pierwszy raz mieliśmy okazję podziwiać piaskowe rzeźby w tej przestrzeni w ubiegłym roku podczas Zlotu Wielkich Żaglowców. Prace rzeźbiarskie rozpoczęły się 19. maja i potrwają do końca miesiąca. Festiwal będzie udostępniony do zwiedzania codziennie od godz. 10.00 do 22.00, w terminie 1- 24. czerwca br.

W festiwalu uczestniczy sześcioro artystów, którzy za pomocą narzędzi i własnych rąk, z wykorzystaniem niewątpliwego talentu, tworzą rzeźby, które oglądać będzie można aż do 24. czerwca. Rzeźby tematyką nawiązywać będą do wybranych szczecińskich legend.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty dla dzieci, podczas których – pod okiem profesjonalnego rzeźbiarza – mali artyści będą mogli wyczarować własny, piaskowy świat. Zajęcia w gigantycznej piaskownicy ze specjalnym, przystosowanym do rzeźbiarskich potrzeb piaskiem odbywać się będą podczas tegorocznych Dni Morza_Sail Szczecin 2018.

Organizatorami Festiwalu Rzeźb Piaskowych – Legendy Szczecina jest Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerem wydarzenia została spółka Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych firma z ponad 50-letnią tradycją i największy producent kruszyw na Pomorzu Zachodnim, dostarczający piaski i żwiry na potrzeby budownictwa i drogownictwa.

 

Wesołe miasteczka

W tym roku powstaną dwa wesołe miasteczka z Czech i Niemiec. Zlokalizowane zostaną po obu stronach Odry: jedno w okolicy Trasy Zamkowej, drugie na Łasztowni. Wśród atrakcji znajdą się m.in. karuzele oraz rollercostery. Jak co roku zagwarantują całym rodzinom mnóstwo emocji i radości. Na Scenie Dziecięcej zlokalizowanej w Strefie Dziecięcej na Łasztowni zaplanowane są występy wokalne i muzyczne oraz interaktywne spektakle, które będzie można zobaczyć w:

• piątek w godzinach 17.00-20.00

• sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-20.00

To obowiązkowy punkt dla całej rodziny!

 

Strefa Sportu znajdzie się na Wyspie Grodzkiej. Składać się będzie z ośmiu stacji aktywizujących ruchowo uczestników wspólnej zabawy. Dzieci odbędą podróż po świecie sportu Drużyny Kangura doświadczając takich dyscyplin sportu jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, czy piłka ręczna. Strefa będzie czynna w:

• Piątek w godzinach 14.00-19.00

• Sobotę w godzinach 10.00-19.00

• Niedzielę w godzinach 10.00-17.00

 

Family Travel Festival 2018

Już 9 - 10 czerwca podczas Dni Morza, w budynku Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w sali Iluzjon odbędzie się druga edycja Family Travel Festival 2018. Będziemy mieli okazję wysłuchać 11. pasjonujących historii o miłości do podróży po najdalszych zakątkach świata. Wstęp wolny.

Family Travel Festival to jedyny taki festiwal podróżniczy w Polsce na którym głównymi prelegentami są podróżujące rodziny. Oczywiście nie zabraknie samotnych globtroterów i zdobywców najdalszych zakątków świata. Oprócz prelekcji podróżniczych ze zdjęciami i filmami formuła festiwalu obejmie warsztaty dla najmłodszych i dorosłych wielbicieli podróżowania. Te niezwykłe spotkania będą nie tylko przyjemnością słuchania, ale także może staną się inspiracją do odkrycia odległych zakątków świata?

Ekipa przyjaciół NA UAZACH - Czy można przemierzyć kilkanaście tysięcy kilometrów samochodami z epoki komunizmu i to nie byle jakimi, bo UAZami? Choć wyglądają groźnie, to wyprawa nimi do łatwych nie należy i można ją uznać za sport ekstremalny. Jedna z gazet nazwała ich wyprawę "Urlopem Niewypoczynkowym".

W te wakacje rozpoczęła się wyjątkowa przygoda grupy młodych miłośników radzieckich aut. Wyprawa UAZami „na słońca wschód” i pokonanie około dwunastu tysięcy kilometrów, nie odbyłoby się gdyby nie odwaga i chęć realizowania swoich pasji. Ich przygoda, a właściwie nierówna walka z kapryśnymi UAZ-ami oprócz wielu niesamowitych wspomnień przyniosła jeszcze jeden bardzo ważny rezultat - pomoc finansową na domową opiekę dla Paulinki z Tczewa.

Robert Czerniak – rocznik 1969 r. opowie o przyjaźni ojca z synem, ich wspólnej podróży po Ameryce Łacińskiej i 10 tysięcznej rowerowej "przejażdżce" po Australii. Z zawodu cukiernik a ukończył WNGiG na UAM w Poznaniu. Jednocześnie żeglował, poznawał Arktykę i północną Afrykę. W 2008 r. przez sześć miesięcy samotnie przemierzał bezkresy Ameryki Południowej od peruwiańskiego Iquitos po Ziemię Ognistą, a także zgłębiał tajemnice Wyspy Wielkanocnej. Na kolejną wyprawę (2008–2009) tym razem przez Amazonię, przesmyk Darien, Amerykę Środkową i do Meksyku pojechał z pełnoletnim już synem Joachimem. Robert zajmuje się też psychoonkologią i bywa dziennikarzem, odpręża go jazda na rowerze, gotowanie, obcowanie ze sztuką i ogniste tango. Ze względu na nietypowe podejście do życia, oparte na różnorakich umiejętnościach i skromnej egzystencji, przyjaciele nazywają go Dzikusem.

Szymon podróżnik - opowie nam o podróży do Ameryki Południowej, która była ciągiem wolontariatów i przygód, z których jedna wywoływała kolejną. Zbieranie liści koki, boliwijskie więzienie, odkrywanie Altiplano czy paragwajskie chaco to tylko dodatek to spotkań z niesamowitymi ludźmi...

Kasia Dobrowolska – mama dwóch córek, architektka, miłośniczka natury, podróży, fotografii i chodzenia boso oraz noszenia w chuście. Kobieta kreatywna -twórczyni wielu różnych projektów, w tym ostatnio -Tribe, marki odzieżowej Od kilku miesięcy , gdy nie podrózuje oddaje się organizacji kobiecego festiwalu MAMA Gathering. Kasia opowie nam o podróży do Azji (Tajlandia, Kambodża) i Maroka.

Krzysztof Haras - zabierze nas na wycieczkę pociągiem przez Cejlon. Wraz z rodziną odwiedził tym razem Sri Lankę. Po Armenii i Gruzji to ich kolejna wspólna rodzinna wyprawa z plecakami. Podróże to nie tylko ich pasją ale i często jedyny sposób na spotkania małej Julki ze swym starszym bratem Witalisem, który na co dzień mieszka i pracuje w Londynie. To będzie opowieść o kraju i ich mieszkańcach, w którym wagony kolejowe pamiętają jeszcze czasy panowania brytyjskiej korony.

Rodzinka Mazurek, czyli Ania, Tomasz, Wiki i Eryk - Na co dzień mieszkają w Krakowie, który jest ich bazą wypadową. Uwielbiają poznawać nowe miejsca, zagłębiać się w tajniki lokalnej kuchni, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W związku z tym, że góry są ich największym uzależnieniem, właśnie o nich będą opowiadać. Pokażą na swoim przykładzie, że na rozpoczęcie przygody z górami nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno i jest to jak najbardziej możliwe w towarzystwie dzieci. Wbrew panującej opinii, narodziny dziecka wcale nie oznaczają, że trzeba z czegokolwiek rezygnować i siedzieć z nim w domu.

Wręcz przeciwnie, to idealny pretekst by z niego wyjść. Podróże z dziećmi są niezwykłe i inspirujące, więc warto zdobywać świat w ich towarzystwie!

Trzej rowerzyści - dwaj Szczecinianie Piotr Dul i Bodek Macal oraz Leszek Pachulski z Sopotu - przejechali, na przełomie lutego i marca tego roku, w ramach rowerowej sztafety dookoła świata, zamarznięte syberyjskie jezioro Bajkał.

Opowiedzą o trawersie błękitnego morza Syberii. O tym jak Batiuszka Bajkał dzielił się z nimi swoim lodem, smagał wiatrem, zasypywał ślady na śniegu. O ludziach o gorących sercach i o surowej przyrodzie Syberii. No i wreszcie o przedwiecznej mocy i potędze bajkalskich duchów, przed którymi najwięksi twardziele chylą z pokorą czoła.

Alicja Kubiak i Jan Kurzela - od 16 lat jeżdżą razem po świecie i w sobotę, 9. czerwca przyjadą na Family Travel Festival do Szczecina. Odwiedzili wiele krajów, ale nie interesuje ich ilość, bo zwiedzają powoli i starają się poznać dany kraj najdokładniej jak można. W szczególności skupiają się na kulturze, rdzennych plemionach, ich tradycjach i zwyczajach. Jeśłi macie ochotę na opowieść o najbardziej oddalonych od cywilizacji zakątkach Indonezji i o ludziach, którzy tam żyją i chcecie posłuchać o białych kanibalach, którzy pomimo zaprzestania pewnych zwyczajów nadal pozostają niezwykle groźni, to zapraszamy na wykład.

powrót
Żegluga Agencja Centrum Żeglarskie Gryf ZWIK Tyskie PKO Port Szczecin