Dni Morza_Sail Szczecin 2016 za nami

2016-06-12

Dni Morza_Sail Szczecin 2016 przechodzą do historii. Przez trzy dni przez teren imprezy przewinęło się 125 tysięcy osób. Żaglowce powoli opuszczają nasze miasto.

Niedziela upłynęła pod znakiem kolejnych koncertów oraz parady żaglowców. Jednostki, jedna za drugą, okrążały Wyspę Grodzką, by finalnie zaprezentować się na Odrze widzom zgromadzonym na Wałach Chrobrego. W głośnikach umieszczonych na terenie wydarzenia można było usłyszeć ciekawostki związane z każdą z nich.

O godzinie 18 na scenie głównej rozpoczął się koncert „Klasyka spotyka Detroit Techno”. Wystąpili Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum – Orkiestra  Kameralna oraz Dorney Lin Lyles. Zaraz po nich można było posłucha grupę Klezmafour w połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Niestety padający deszcz sprawił, że pod sceną pozostali najwytrwalsi melomani.

Hitem, kolejny dzień, była znajdująca się na placu Adama Mickiewicza strefa dziecięca. Podobnie, jak w piątek i sobotę, najmłodsi tłumnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach. Powodzeniem wśród mieszkańców cieszyły się także wesołe miasteczka z kołem młyńskim na czele, strefa food trucków i eco market. Gości nie brakowało także na Wyspie Grodzkiej.

Wiele się działo również na scenie szantowo-folkowej. Zagrały Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Majtki Bosmana, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni oraz Ryczące Dwudziestki. Na okręcie marynarki wojennej Toruń, prócz koncertów szantowych, w niedzielę odbyło się także nabożeństwo ekumeniczne oraz wspólne wykonanie przez Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, załogi jednostek i chętnych mieszkańców Hymnu do Bałtyku. Na pokładzie Daru Młodzieży odbyła się niezwykła uroczystość, jaką były „chrzciny” i wodowanie najnowszej książki Krystyny Pohl – szczecińskiej autorki książek poświęconych tematyce marynistycznej. Matka chrzestną książki została Beata Zalewska, która symbolicznie przy pomocy pięknej czerwonej róży zamoczonej w wodzie pochodzącej z Odry „ochrzciła” nową publikację. Następnie zwiniętą w butelce okładkę wyrzuciła za pokład Daru Młodzieży.


Dni Morza_Sail Szczecin w liczbach:
125 000 – tyle osób w przybliżeniu pojawiło się na terenie imprezy (liczenie w systemie rotacyjnym)
300 – tylu artystów wystąpiło na scenie głównej Dni Morza_Sail Szczecin 2016
500 – tylu małych artystów zaprezentowało swoje talenty na scenie dziecięcej
2500 – tyle metrów kabli wykorzystano przez trzy dni na scenie głównej
40000 Watów – tyle mocy miała scena główna

Relacje z imprezy można znaleźć na stronie
www.dnimorza.szczecin.eu. Znajduje się tam także galeria zdjęć. Mnóstwo fotografii również na profilu Tall Ship Szczecin.

Dziękujemy za wspólną żeglarską zabawę! Do zobaczenia za rok, podczas finału regat The Tall Ships Races 2017.

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik
Usługi portowe