Wodowanie książki

2016-06-12

Dzisiaj na pokładzie Daru Młodzieży odbyła się niezwykła uroczystość, jaką były „chrzciny” i wodowanie najnowszej książki Krystyny Pohl – szczecińskiej autorki książek poświęconych tematyce marynistycznej.

Tak jak wodowane są statki, tak też w niedzielne popołudnie zwodowano najnowszą książkę Krystyny Pohl pod tytułem „Matki i Statki”. Najnowsze dzieło znanej i lubianej szczecińskiej autorki-dziennikarki to opowieść o matkach chrzestnych statków Polskiej Żeglugi Morskiej.

W uroczystości wzięli udział między innymi znajomi autorki, marynarze, załoga Daru Młodzieży a także miłośnicy literatury marynistycznej. Matka chrzestną książki została Beata Zalewska, która symbolicznie przy pomocy pięknej czerwonej róży zamoczonej w wodzie pochodzącej z Odry „ochrzciła” nową publikację. Następnie zwiniętą w butelce okładkę wyrzuciła za pokład Daru Młodzieży.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Co ciekawe, to nie było pierwsze tego typu wydarzenie w Szczecinie. W minionych latach miała już kilkakrotnie miejsce podobna uroczystość podczas Dni Morza. Co ciekawe, „zabutelkowana książka” dotarła aż na wody należące do województwa pomorskiego! Wówczas, osoba, która ją znalazła skontaktowała się z jej autorem i otrzymała jej egzemplarz z autografem.

Mamy nadzieję, że i tym razem czeka nas podobna, niezwykła historia. Ciekawe, gdzie teraz prądy morskie poniosą butelkę z tak nietypową zawartością. Przekonamy się o tym pewnie dopiero za jakiś czas.

 

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik
Usługi portowe