Pobierz program Dni Morza

PL EN DE

Sprawdź, co przed nami [program na niedzielę]

2016-06-12

Przed nami ostatni dzień tegorocznej edycji Dni Morza_Sail Szczecin. Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami, które zostały przewidziane w niedzielnym programie wydarzenia. Jest wśród nich m.in. parada jednostek na Odrze.

Podobnie jak w piątek i sobotę, również w niedzielę nadarzy się okazja, by wejść na pokład żaglowców cumujących przy szczecińskich bulwarach i nabrzeżach. Zwiedzanie jednostek będzie bezpłatne. Chętni będą mieli również wybrania się w 2-godzinne rejsy po Odrze.

Parada jednostek odbędzie się około godz. 17.00, przy sprzyjającej pogodzie (m.in. bez silnego wiatru). Jednostki już od ok. 16.30 ustawiać się będą w szyk paradny, by następnie opłynąć Wyspę Grodzką i w pełnej krasie zaprezentować się gościom Dni Morza. Podczas podniesiony będzie zwodzony most prowadzący na marinę.

O godzinie 13.00 Szczecin opuści okręt szwedzkiej marynarki wojennej HMS Falken. Pożegnają go m.in. oficerowie łącznikowi. Najświeższe wiadomości wprost od załogi mówią, że jeśli pozwolą na to warunki, Falken wypłynie ze Szczecina z postawionymi żaglami. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, będzie to z pewnością niezapomniany widok!

Na najmłodszych czekać będzie Strefa Dziecięca a w niej m.in. Harcerskie Miasteczko Morskie, Strefa Młodego Naukowca, gry i zabawy oraz występy wokalne i muzyczne. W Strefie Dziecięcej znaleźć będzie można również punkt informacyjny Szczecin Przyjazny Rodzinie.

Dla nieco starszych również nie zabraknie atrakcji. Dwa wesołe miasteczka będą gwarantem świetnej zabawy, jazda kolejką górską czy przejażdżka diabelskim młynem dostarczą emocji oraz niezapomnianych widoków. Czynny również będzie Jarmark pod Żaglami, a w nim stoiska z jedzeniem oraz rękodziełem. To świetna okazja do tego, aby dokonać zakupu kilku pamiątek ze Szczecina. Chwilę wytchnienia znajdziemy natomiast w strefie chillout, która znajduje w sąsiedztwie Portu Jachtowego na Wyspie Grodzkiej.

Muzyka towarzyszy Dniom Morza od samego początku. Szanty i muzyka folkowa to istotny element każdej morskiej imprezy. W niedzielę na scenie znajdującej się na Łasztowni zagrają m.in. Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Majtki Bosmana, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni, Ryczące Dwudziestki. Z kolei na specjalnej scenie na okręcie typu Lublin usłyszymy m.in. Ryczące Dwudziestki.

Interesującym punktem niedzielnych i muzycznych wydarzeń będzie nauka i wspólne wykonanie „Hymnu do Bałtyku”. Mieszkańcom towarzyszyć będą żeglarze, turyści, członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Marek Szurawski. Początek o godz. 14.00 na okręcie ORP Lublin.

Wieczorem na głównej scenie odbędzie się koncert „Klasyka spotyka Detroit Techno”. Wystąpią m.in. Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum – Orkiestra  Kameralna oraz Dorney Lin Lyles. Początek o godz. 18.00.

Na zakończenie, zapraszamy o godz. 19.30 na koncert zespołu Klezmafour, który zagra razem z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie.

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik
Usługi portowe