Pobierz program Dni Morza

PL EN DE

Za nami drugi niesamowity dzień [galeria]

2016-06-11

Drugi dzień Dni Morza_Sail Szczecin 2016 za nami. Trudno wymienić wszystkie atrakcje, które czekały na mieszkańców Szczecina oraz gości naszego miasta. Bez wątpienia hitem była strefa dziecięca, która od samego rana tętniła życiem. Wieczorem Wały Chrobrego wypełniły się niemal po brzegi mieszkańcami. Powód? Koncerty oraz zakończenie dnia – pokaz sztucznych ogni. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od samego rana tłumy gości zwiedzały Wały Chrobrego, Łasztownię, Wyspę Grodzką czy plac Adama Mickiewicza. Sprzyjająca pogoda przyciągnęła całe rodziny. Strefa dziecięca, wesołe miasteczka czy strefa food trucków niemal bez przerwy wypełnione były po brzegi.

W międzyczasie każdy miał okazję zwiedzić przycumowane przy nabrzeżach jednostki. Na pokładach żaglowców Joanna Saturna i Kapitan Borchardt czytane były książki Moniki Szwai. W trakcie rejsu czas umilała muzyka szantowa w wykonaniu Marka Szurawskiego.

Na scenie szantowo-folkowej na Łasztowni prezentowały się przez cały dzień różne kapele, m.in. Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca czy Dikanda. Klimatycznie było także w strefie chillout, która znajduje się przy Porcie Jachtowym na Wyspie Grodzkiej.

O godzinie 19 rozpoczął się kolejny dzień z Vox Tour – Dni Morza – Szczecin na żywo 2016. Na scenie zaprezentowali się Anna Cyzon, Agata Dziermagowska, Patryk Kumór, Wanda i Banda, Róże Europy, Rezerwat i Big Day.

– Bardzo się cieszę, że mogę wystąpić w Szczecinie – przyznała Anna Cyzon, wokalistka, która przyjechała z Kanady, gdzie wyemigrowała, gdy miała zaledwie sześć lat. – W zespole na gitarze gra genialny Wojtek Wójcicki, również szczecinianin. Dzięki niemu mogłam wcześniej przyjechać od Szczecina i być na Dniach Morza już w piątek. Jest naprawdę fantastyczna atmosfera.

O godzinie 22 na Cmentarzu Centralnym można było wziąć udział w koncercie „Tym, którzy nie powrócili z morza…”. Jak zwykle w niepowtarzalnej atmosferze i klimatycznie oświetlonej scenerii Cmentarza zabrzmiała muzyka Ludwiga van Beethovena i Modesta Musorgskiego. Koncert w wykonaniu solisty Janusza Lewandowskiego i Orkiestry Opery na Zamku poprowadził Jerzy Wołosiuk.

Tuż po godzinie 23 rozpoczął się punkt programu, na który tysiące szczecinian specjalnie wyszło z domów. Tradycyjnie był to pokaz sztucznych ogni. W niebo, z Wyspy Grodzkiej, wystrzelono 5 ton materiału pirotechnicznego.


W sobotę przez teren imprezy przewinęło się około 75 tysięcy osób. Podczas piątku i soboty liczba ta sięgnęła około 105 tys. osób.

Zapraszamy do wspólnego świętowania podczas ostatniego dnia Dni Morza_Sail Szczecin 2016 - w niedzielę.

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik
Usługi portowe