Pobierz program Dni Morza

PL EN DE

Spotkanie z przedstawicielami miast partnerskich

2016-06-11

Stało się tradycją, że podczas Dni Morza przedstawiciele władz miasta spotykają się z przedstawicielami miast partnerskich Szczecina. Nie inaczej było tym razem. Dziś w sali bibliotecznej Urzędu Miasta Krzysztof Soska – zastępca prezydenta miasta spotkał się z przedstawicielami Berlina, Greifswaldu, Kłajpedy oraz Rostocku.


 

- Chciałbym powitać Państwa w imieniu swoim oraz prezydenta Piotra Krzystka w Szczecinie. Jest mi bardzo miło tradycyjnie już gościć Państwa w mieście podczas Dni Morza – powiedział podczas spotkania Krzysztof Soska. – Mam nadzieję, że po raz kolejny pobyt w Szczecinie sprawi wam przyjemność i wywieziecie stąd same dobre wspomnienia.

W trakcie spotkania poruszono między innymi kwestie związane ze współpracą partnerską miast oraz morskimi tradycjami regionów. Podkreślono również, jak wiele dobrego przynosi współpraca pomiędzy miastami oraz wzajemna wymiana doświadczeń. Całość spotkania zwieńczyło dokonanie przez gości wpisów do księgi pamiątkowej szczecińskiego magistratu.

Delegacje miast partnerskich wezmą jeszcze między innymi udział w złożeniu kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza…” na Cmentarzu Centralnym.

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik
Usługi portowe