Pobierz program Dni Morza

PL EN DE

Podsumowanie pierwszego dnia

2016-06-10

Za nami pierwszy dzień tegorocznych Dni Morza_Sail Szczecin 2016. Moc atrakcji oraz przede wszystkim piękne żaglowce sprawiły że atmosfera była naprawdę gorąca. W piątek przez teren imprezy przewinęło się ok. 30 tys. osób.

Jednostki
Największymi gwiazdami Dni Morza są oczywiście żaglowce. Przy szczecińskich nabrzeżach zobaczyć można było m.in. słynną Nao Victorię – wierną replikę XI-wiecznego okrętu Magellana, HMS Falken – okręt szwedzkiej królewskiej marynarki wojennej, czy drugi co do wielkości (po Darze Młodzieży) żaglowiec pływający pod polską banderą - Fryderk Chopin. Chwilę po cumowaniu okręty zostały udostępnione do zwiedzania. Chętni mieli również okazję skorzystać z rejsów po Odrze i przez chwilę poczuć klimat morskiej przygody.

Atrakcje dla mieszkańców
Podczas Dni Morza nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. W specjalnie dla nich zorganizowanej strefie co chwilę odbywały się interaktywne zabawy z publicznością i przedstawienia utrzymane w bajkowej stylistyce. Odważniejsi mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.
Przygotowane zostały również 2 wesołe miasteczka. Jazda elektrycznymi samochodzikami, kolejką górską, największą w Europie mobilną kolejką wodną czy wizyta w domu strachów z całą pewnością były gwarancją niezapomnianych wrażeń.
Z kolei podczas Jarmarku pod Żaglami kupić można było interesujące pamiątki oraz spróbować smakołyków z całego świata, korzystając z oferty food trucków i stoisk Eco Marketu.

Muzyka
Szanty oraz muzyka folkowa towarzyszyła odwiedzającym teren imprezy mieszkańcom i turystom. Na specjalnie przygotowanej scenie na okręcie marynarki wojennej ORP Toruń usłyszeć można było takich wykonawców jak Dair, Bubliczki oraz Stonehenge. Z kolei na Łasztowni rozbrzmiały szantowo-folkowe rytmy w wykonaniu takich wykonawców jak: Stary Szmugler czy CHANGO.
Muzycznym wydarzeniem dnia był koncert „VOX Tour – Dni Morza – Szczecin na żywo 2016”. Na głównej scenie jako pierwsi wystąpili muzycy z zespołu Golden Life, którzy zagrali takie hity jak Ptak i drzewo, Helikoter czy Dobra, dobra, dobra. Zaraz po Golden Life na scenę wyszedł zespół Alphaville. Już po chwili z głośników dało się słyszeć takie hity jak Forever Young czy Big in Japan. Publiczność zgromadzona pod sceną dała się w całości porwać muzycznym rytmom lat 80 tych.

Statystyki
Podczas pierwszego dnia przez teren imprezy przewinęło się około 30 tys. osób.

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik
Usługi portowe