Pobierz program Dni Morza

PL EN DE

Szantowo-Folkowe Dni Morza

2016-06-10

Podczas największego żeglarskiego święta na Pomorzu Zachodnim nie może zabraknąć oczywiście… muzyki szantowej. Tej posłuchać można nie tylko na specjalnej scenie na Łasztowni, ale także podczas koncertów na rampie okrętu typu Lublin.

O godzinie 17 na scenie folkowo-szantowej zaprezentował się słynny Stary Szmugler. Zespół przez godzinę grał żeglarskie melodie, by następnie oddać mikrofon kolejnemu zespołowi – o godz. 18 swój występ zaczął zespół Chango. Na koniec zaprezentowały się Bubliczki, które zachwyciły bałkańskimi rytmami. W sobotę na scenie szantowej zagrają: Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, EKT Gdynia, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Sviata Vatra, Dikanda. W niedzielę koncerty rozpoczną się o godzinie 13 i potrwają do 19. W tym czasie wystąpią: Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Emerald, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni, Ryczące Dwudziestki.

Scena na okręcie typu Lublin także przyciągnęła miłośników muzyki folkowej. W niecodziennych okolicznościach, na okrętowej rampie, zagrały zespoły Dair, Bubliczki i Stonehenge. Jutro na okręcie zagrają Formacja i EKT Gdynia. W niedzielę zaś, w godzinach 16 – 18, na posłuchać będzie można Ryczących Dwudziestek oraz Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik
Usługi portowe