Pobierz program Dni Morza

PL EN DE

Dni Morza czas zacząć!

2016-06-10

O godzinie 10.00 rozpoczęło się największe żeglarskie święto na Pomorzu Zachodnim – Dni Morza_Sail Szczecin. Odwiedzający teren imprezy mogą już skorzystać ze wszystkich atrakcji w ramach Jarmarku pod Żaglami. Po południu na Gości czekać będą pokłady żaglowców, a na scenach zacznie rozbrzmiewać muzyka.

Od godziny 10.00 do 1.30 mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać m.in. ze stoisk gastronomicznych, food trucków, wesołych miasteczek, eco marketu, tawern piwnych. Opisy wszystkich atrakcji znajdują się na stronie internetowej www.dnimorza.szczecin.eu.

Przy bulwarach i nabrzeżach stoi już większość jednostek, których zwiedzanie rozpocznie się o godz. 13.00. Są wśród nich m.in. słynna Nao Victoria – wierna replika XI-wiecznego okrętu Magellana, HMS Falken – okręt szwedzkiej królewskiej marynarki wojennej, ORP Toruń – okręt desantowo-minowy czy Fryderyk Chopin – drugi co do wielkości (po Darze Młodzieży) żaglowiec pływający pod polską banderą. Zwiedzanie jednostek jest oczywiście bezpłatne, lecz – jak co roku – przygotować należy się na kolejki do wejścia na pokład.

O godzinie 16.00 rozpoczną się koncerty szantowe na okręcie typu Lublin. Zagrają Dair (16.00), Bubliczki (17.15) i Stonehenge (18.45). O godzinie 17.00 muzyka zacznie grać także na scenie szantowo-folkowej na Łasztowni. Wystąpią tam zespoły Stary Szmugler (17.00), CHANGO (18.00) i Bubliczki (19.00). W tym samym czasie odpocząć w klimacie chilloutowym można będzie przy scenie na Wyspie Grodzkiej, w sąsiedztwie Portu Jachtowego.

Dzieci z pewnością docenią strefę dziecięca zlokalizowaną – podobnie, jak w latach ubiegłych – na placu Adama Mickiewicza. Od godziny 17.00 czekać tam na najmłodszych będą gry i zabawy o charakterze żeglarskim, harcerskie miasteczko morskie, interaktywne spektakle, występy muzyczne i punkt informacyjny „Szczecin Przyjazny Rodzinie”. Zabawa w strefie dziecięcej potrwa do godziny 20.00. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowano także 2 wesołe miasteczka – po dwóch stronach Odry. Nie zabrakło oczywiście wielkiego koła młyńskiego i mniejszych kolejek dla najmłodszych.

Scena główna wypełni się dźwiękami już o godz. 20.00. Najpierw dla Gości Dni Morza zagra zespół Golden Life. Na swoim koncie mają takie hity, jak: Ptak i drzewo, Helikoter czy Dobra, dobra, dobra. Nagrali również singiel 24.11.94 (Życie choć piękne tak kruche jest) wydany w hołdzie ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej z 1994. Następnie zagra zagraniczna gwiazda – zespół Alphaville, ze swoim sztandarowym przebojem Forever Young uznawanym za hymn pokolenia lat 80. Wylansowali również takie hity, jak Big in Japan, czy Sounds Like a Melody. Piątkowe i sobotnie koncerty na scenie głównej odbywać się będą pod szyldem „VOX Tour - Dni Morza - Szczecin na żywo 2016”.

Po koncertach na mieszkańców i turystów czekać będą dodatkowe kursy komunikacji miejskiej i pociągów Przewozów Regionalnych, w których do niedzieli obowiązywać będą także bilety ZDiTM (w ramach granic miasta).

Zapraszamy do wspólnej, morskiej zabawy!

powrót
Organizatorzy
Sponsor główny
Sponsorzy
Partner
Oficjalny przewoźnik
Usługi portowe